Kas yra hostingas?

Hostingas yra tarsi veiklos vietos nuoma internete Jūsų svetainei ar parduotuvei. Tai specialus kompiuteris, vadinamas serveriu, kuriame saugomi visi duomenys, iš kurių sukurta jūsų svetainė – nuotraukos, tekstas, vaizdo įrašai ir visas kodas, kurio dėka ji veikia. Kai kas nors nori apsilankyti jūsų svetainėje, to vartotojo kompiuteris prisijungia prie jūsų hostingo serverio ir tuomet gali matyti jūsų svetainę. Kaip ir bet kokiai įprastai fizinei parduotuvei reikia veiklos vietos, jūsų svetainei reikia hostingo serverio, kad ji būtų matoma internete.

Hostingo pasirinkimo gidas

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje matomumas interneto erdvėje yra būtinas ir svarbus daugeliui veiklos segmentų – smulkiems, vidutiniams verslams, viešiems žmonėms, atlikėjams, aktoriams, menininkams. Nesvarbu, ar kuriate asmeninį tinklaraštį, elektroninės prekybos platformą ar įmonės svetainę, tinkamo hostingo paslaugų teikėjo pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, galintis turėti didelės įtakos jūsų svetainės našumui, saugumui ir sėkmei. Egzistuoja daug hostingo parinkčių, tad svarbu išsigryninti  savo poreikius ir skirtingų paslaugų teikėjų siūlomas funkcijas. Šiuo palyginimu norime paaiškinti pagrindinius veiksnius, į kuriuos reikia atsižvelgti, renkantis interneto hostingą paslaugas.

1. Išsigryninkite savo poreikius

Prieš pasineriant į hostingo pasiūlymų erdvę, labai svarbu įvertinti savo planuojamos interneto svetainės tikslus bei apimtį. Apsvarstykite šiuos veiksnius:

Svetainės tipas

Kuriamos svetainės tipas turės įtakos jūsų hostingo poreikiams. Ar tai paprastas tinklaraštis, el. prekybos parduotuvė, portfolio svetainė, o gal tai daug išteklių reikalaujanti interneto platforma?

Srauto lūkesčiai

Įvertinkite srauto, kurio tikimasi savo svetainėje, kiekį. Ar tai bus mažas, vidutinis ar didelis srautas? Įvairūs hostingo planai apima skirtingą srauto lygį.

Techninė ekspertizė

Ar Jūs pasiruošę tvarkyti serverio nustatymus, saugos konfigūracijas ir naujinimus, ar jums reikia hostingo paslaugų teikėjo, kuris visais techniniais darbais rūpinsis už jus?

Projekto augimas

Apsvarstykite, ar jūsų svetainė gali augti ir plėstis ateityje. Jei taip, jums reikės hostingo paslaugų teikėjo, kuris įgalintų lengvai keisti planą arba hostingo tipą, kuris atitiktų padidėjusius srauto ir išteklių poreikius.

2. Hostingo tipai

Yra keletas hostingo paslaugų tipų, kurios siūlo skirtingas funkcijas, našumo lygius ir, žinoma, kainuoja skirtingai. Kai kurie dažniausiai naudojami hostingo tipai:

Bendras Web Hostingas (Shared Hosting)

Tai yra ekonomiškas pasirinkimas, kuomet jūsų svetainė dalijasi serverio ištekliais su keliomis kitomis svetainėmis. Šis būdas dažniausiai tinka mažoms svetainėms, kurių srautas mažas arba vidutinis. Tačiau Jūsų svetainės našumas gali kristi, jei gretimose talpinamose svetainėse yra didelis vartotojų srautas.

Virtualaus privataus serverio (VPS) hostingas

VPS hostingas siūlo daugiau kontrolės ir išteklių, nei paprastasis web hostingas ,aprašytas aukščiau. Jūsų svetainė yra virtualiame serveryje, ir tai užtikrina geresnį našumą ir saugumą. Tai idealiai tinka vidutinio dydžio svetainėms arba toms, kurių srautas auga.

Dedikuotas hostingas

Naudodami dedikuotą hostingą, turite visą fizinį serverį, skirtą jūsų svetainei. Tai suteikia maksimalų našumą, saugumą ir pritaikymo parinktis. Tai tinka didelėms svetainėms, kurioms reikia daug srauto ir išteklių.

Hostingas debesyje

Hostingas debesyje naudoja virtualių serverių tinklą ištekliams paskirstyti. Šis tipas turi didelį lankstumą ir patikimumą, todėl tai yra puikus sprendimas svetainėms, kurių srautas ir išteklių poreikiai kinta. Išaugus srautui, svetainė ir toliau veiks patikimai.

„WordPress“ hostingas

Šio tipo hostingas, specialiai pritaikytas „WordPress“ svetainėms, siūlo optimizuotą „WordPress“ svetainių našumą ir saugumą. Šio tipo hostinguose veikia tik tai kas būtina, norint turėti tinkamai veikiančią WordPress svetainę.

3. Našumas ir patikimumas

Svetainės našumas ir nenutrūkstamas veikimas yra labai svarbūs faktoriai vartotojo patirčiai ir paieškos sistemos reitingui. Vertindami hostingo paslaugų teikėjus, atsižvelkite į šias palinkybes:

Veikimo laiko garantijos

Ieškokite tiekėjų, siūlančių didelę veikimo laiko garantiją (99,9 % ar didesnę), kad užtikrintumėte, jog jūsų svetainė visada būtų pasiekiama lankytojams.

Serverio lokacijos

Pasirinkite hostingo paslaugų teikėją, kurio serverių vietos yra strategiškai išdėstytos taip, kad atitiktų jūsų tikslinę auditoriją. Tai gali pagerinti įkėlimo laiką ir svetainės našumą.

Įkrovimo greitis

Greitai užsikraunančios svetainės pagerina vartotojo patirtį ir gali pagerinti SEO reitingą. Patikrinkite, ar hostingo paslaugų teikėjas naudoja SSD diskus ir turinio pristatymo tinklus (CDN), kad optimizuotų įkrovimo laiką.

Saugumo funkcijos

Svetainės saugumas yra svarbiausias faktorius, norint apsaugoti jūsų duomenis ir lankytojus. Būtinai atsižvelkite ar hostingo paslaugos tiekėjas siūlo šias apsaugos funkcijas.

Kaip pasirinkti hostinga

SSL sertifikatai

Įsitikinkite, kad hostingo paslaugų teikėjas siūlo nemokamus SSL sertifikatus, skirtus šifruoti duomenis, perduodamus tarp jūsų svetainės ir lankytojų, taip padidinant saugumą ir vartotojų pasitikėjimą.

Nuolatinės atsarginės kopijos

Reguliarios atsarginės kopijos yra būtinos duomenų praradimo ar svetainės problemų atveju. Patikrinkite, ar teikėjas siūlo automatines atsargines kopijas ir paprastas jų atkūrimo galimybes.

DDoS apsauga

Apsauga nuo didelio srauto (DDoS) atakų yra labai svarbi siekiant, kad jūsų svetainė veiktų net ir kibernetinių grėsmių metu.

Saugos atnaujinimai

Hostingo paslaugų teikėjas turėtų reguliariai atnaujinti serverio programinę įrangą ir saugos protokolus, kad apsisaugotų nuo pažeidžiamumo.

5. Pagalba klientams

Patikimas klientų aptarnavimas yra ypatingai svarbus, jei kyla techninių problemų. Rinkitės paslaugų tiekėjus, kurie siūlo įvairius palaikymo kanalus (tiesioginį pokalbį, el. paštą, telefoną) ir turinčius teigiamą reputaciją lojalumo ir pagarbos klientui plotmėje.

6. Kainos ir planai

Palyginkite kainų struktūras ir į kiekvieną planą įtrauktas funkcijas. Apsvarstykite, ar hostingo paslaugų teikėjas siūlo aiškias galutines kainas, konkurencingas nuolaidas ir papildomas domeno registracijos, SSL sertifikatų ar perkėlimo išlaidų kompensacijas.

7. Patogus valdymo skydelis

Intuityvus valdymo skydelis leidžia lengviau valdyti svetainę, domenus, el. laiškus ir kitus nustatymus. Populiarūs valdymo skydeliai apima cPanel, Plesk ir kitas sąsajas, kurias sukūrė hostingo paslaugų teikėjai.

8. Atsiliepimai ir reputacija

Prieš priimdami sprendimą, apžvelkite hostingo paslaugų teikėjo reputaciją ,peržiūrėkite esamų ir buvusių klientų atsiliepimus. Ieškokite teigiamų atsiliepimų apie tokius veiksnius, kaip veikimo laikas, našumas ir klientų aptarnavimas.

9. Potencialas augimui

Pasirinkite hostingo paslaugų teikėją, kuris leidžia lengvai keisti planą, priklausomai nuo poreikių. Plečiantis svetainei, gali tekti atnaujinti planą, kad būtų patenkintas didėjantis vartotojų srautas ir išteklių poreikiai, veikiant svetainei.

Reziumė

Tinkamo hostingo paslaugų teikėjo pasirinkimas yra svarbus žingsnis, kuriant sėkmingą projektą internete. Suprasdami savo poreikius, atsižvelgdami į našumą, saugumą, klientų palaikymą ir lankstumą, galite priimti tinkamą sprendimą, atitinkantį jūsų svetainės poreikius ir tikslus. Skirkite laiko analizei,palyginkite įvairias hostingo įmones, kad rastumėte geriausią funkcijų, patikimumo ir kainos pusiausvyrą jūsų konkrečioje situacijoje.

Hostingo tiekėjų palyginimas

Palyginsime keletą populiarių hostingo paslaugų tiekėjų. Du iš jų yra lietuviški, kiti užsienietiški, tačiau labai populiarūs bei vertinami visame pasaulyje. Aptarsime HostingerGetSpaceA2 Hosting, SiteGroundBluehostWP EngineLiquid Web ir Cloudways paslaugų tiekėjus, išskiriant atskirus segmentus, kurie yra svarbiausi vartotojams renkantis tiekėją.

Žinomas dėl biudžetą tausojančių planų, Hostinger siūlo bendrojo hostingo planus kurių kainos yra itin žemos, todėl yra patrauklus pasirinkimas tiems, kurie turi ribotą biudžetą.

NUOLAIDOS KODAS

NUOLAIDOS KODAS

„Cloudways“, siūlo spartų debesų hostingą su daugybe individualių parinkčių. Tai suteikia daugiau lankstumo Jūsų projektams. Minusas – kiek painoka kainodara.

NUOLAIDOS KODAS

NUOLAIDOS KODAS

GetSpace taip pat siūlo konkurencingas kainas, ypač bendrojo hostingo planams. Jie siūlo įvairius planus, tinkančius įvairių tipų svetainėms.

A2 Hostingas siūlo įvairius hostingo planus su skirtingomis kainodaros pakopomis. Nors ir ne pats pigiausias pasirinkimas, jų planuose yra daug funkcijų, įskaitant geresnį našumą ir svetainių kūrėjams patogius įrankius.

„SiteGround“ kompanija yra žinoma dėl savo aukštos kokybės patikimų paslaugų, tačiau kainos yra šiek tiek didesnės. Jų siūlomi hostingo planai atsipindi jų siūlomų funkcijų ir našumo vertę.

tai vienas iš aukščiausios kokybės hostingo tiekėjų. „Liquid Web“ planai yra skirti tiems, kurie nori investuoti į aukščiausio lygio našumą ir palaikymą.

„WordPress“ rekomenduojama „Blue Host“ siūlo konkurencingas kainas ir patogią sąsają, kurie yra patrauklūs pradedantiesiems vartotojams

„WP Engine“, kuri specializuojasi „WordPress“ hostingo srityje, siūlo aukščiausios kokybės funkcijas ir paslaugas būtent šiai sistemai, tačiau ir kaina yra atitinkamai didesnė.

NUOLAIDOS KODAS

NUOLAIDOS KODAS

Našumas ir greitis:

  1. Hostinger“: „Hostinger“ našumas yra geras, ypač kalbant apie pigesnius planus. Jie naudoja „LiteSpeed“ tipo serverius ir siūlo turinio pristatymo tinklą (CDN), kad būtų užtikrintas didesnis greitis.
  2. GetSpace“: „GetSpace“ užtikrina gerą našumą ir gerą užkrovimo laiką. Jie taip pat siūlo CDN ir SSD diskus, kurie padidina svetainės užkrovimo greitį.
  3. A2 hosting: A2 hostingas yra gerai vertinamas dėl savo didelio našumo „Turbo“ serverių, kurie naudoja cache funkcionalumą ir kitus optimizavimo būdus, kad užtikrintų maksimaliai greitą užrkovimo laiką.
  4. SiteGround“: „SiteGround“ yra žinomas dėl savo išskirtinio našumo. Jie naudoja SSD diskus, naujausias serverių technologijas ir turi integruotus cache mechanizmus, kad būtų optimizuotas svetainių greitis.
  5. Liquid Web: Tai aukštos kokybės hostingo paslaugų tiekėjas. Liquid Web užtikrina aukščiausio lygio našumą su pažangia serverių infrastruktūra ir jų optimizavimu.

  6. Blue Host“: „Blue Host“ palaiko pusiausvyrą tarp našumo ir įperkamumo, kuri patenkina daugumos vartotojų poreikius. Jie taip pat gali pasiūlyti ganėtinai neblogą spartą.

  7. WP Engine:  Jų serveriai specialiai pritaikyti „WordPress“. Šis hostingas garantuoja puikų našumą, kadangi yra optimizuotas tik vienai turinio valdymo platformai. Jų siūlomi automatiniai atnaujinimai prideda patogumo ir saugumo.

  8. Cloudways“: Jie suteikia vartotojui galimybę keisti daugybe nustatymų, pagal individualius poreikius. Tai leidžia vartotojams ganėtinai efektyviai optimizuoti savo konkrečių projektų poreikius.

Veikimo laikas ir patikimumas:

  1. Hostinger: Hostinger siūlo 99,9% veikimo laiko garantiją, kuri yra jau tapusi standartu šioje srityje.
  2. GetSpace“: „GetSpace“ taip pat suteikia 99,9 % veikimo laiko garantiją, užtikrinančią, kad jūsų svetainė bus prieinama lankytojams.
  3. A2 hostingas: A2 hostingas taip pat gali pasigirti 99,9 % veikimo laiku. Jie taip pat siūlo „Guru Crew“ palaikymo komandą, kuri aktyviai stebi serverio būseną.
  4. SiteGround“: „SiteGround“ yra žinoma dėl išties įspūdingo veikimo laiko rekordo, dažnai viršijančio 99,9 % garantiją. Jie turi griežtą požiūrį į serverio stebėjimą ir stabilumą.
  5. Liquid Web: Jie garantuoja aukštą patikimumą su pažangia infrastruktūra ir optimalia serverio priežiūra, siekiant kuo mažiau prastovų. Vėlgi kaip ir kituose aspektuose, tai atsispindi kainoje.

  6. Blue Host“: „Blue Host“ palaiko stabilų veikimo laiką, neatsilieka su konkurentų. Jie užtikrina, kad jūsų svetainė būtų prieinama lankytojams nuolatos.

  7. WP Engine: WP Engine hostingas užtikrina puikų veikimo laiką dėl tam skirtų didelių išteklių ir jų tvirto įsipareigojimo palaikyti optimalų serverio našumą.

  8. Cloudways“: „Cloudways“ Jie siūlo vartotojui galimybę patiems reguliuoti daugybę nustatymų įskaitant ir tam, kad optimizuotumėte veikimo laiką. Tačiau norint užtikrinti gerą veikimo laiką, gali prireikti aukštesnio lygio techninių žinių.

Visi šiame sąraše aptariami paslaugų tiekėjai užtikriną praktiškai nuolatinį, stabilų veikimą bet kuriuo metu, tad šioje vietoje didelio skirtumo turbūt nepajusite.

Pagalba klientams ir palaikymas:

  1. Hostinger: Hostinger siūlo klientų aptarnavimą per chat‘ą, taip pat turi didelę pagalbos skiltį, kur klientai gali rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Atsakymo laikas gali skirtis. Yra atsiliepimų, kad kartais problemos sprendžiamos ilgiau nei tikimasi.
  2. GetSpace“: „GetSpace“ teikia klientų aptarnavimą chat‘u, el. paštu ir telefonu. Jų palaikymo komanda operatyviai reaguoja ir padeda. Išspręsti kilusius nesklandumus. Priekaištų šioje vietoje neturime.
  3. A2 Hostingas: A2 Hostingas siūlo „Guru Crew“ palaikymą, pasiekiamą 24/7 įvairiais kanalais. Jie yra žinomi dėl savo profesionalumo ir operatyvaus klientų aptarnavimo.
  4. SiteGround“: „SiteGround“ yra labai vertinama už puikų klientų aptarnavimą, teikiančią greitą ir visapusišką pagalbą per chat‘ų pokalbius, telefonu ir email‘u.
  5. Liquid Web“: Liquid Web“ siūlo aukščiausio lygio klientų aptarnavimą, operatyviai suteikia pagalbą vartotojams, kurie ieško skubios, profesionalios pagalbos.
  6. Blue Host“: „Blue Host“ klientų aptarnavimas pasiekiamas įvairiais kanalais, todėl tai suteikia daugiau lankstumo vartotojams, kurie nori komunikuoti įvairiais būdais.
  7. WP Engine: WP Engine klientų aptarnavimas yra stipri šio tiekėjo savybė, kadangi jie suteikia daug išsamesnę pagalbą konkrečioms „WordPress“ problemoms.
  8. Cloudways“: „Cloudways“ siūlo įvairius pagalbos kanalus, tačiau dėl šio tiekėjo labiau techninio hostingo pobūdžio, naudotojams gali prireikti daugiau specifinių techninių žinių, lyginant su konkurentais, norint išspręsti kylančias problemas.

Funkcijos ir įrankiai:

  1. Hostinger: Šis paslaugų tiekėjas siūlo daugybę funkcijų, įskaitant svetainių kūrimo priemonę, nemokamus SSL sertifikatus ir populiarių programų diegimą vienu spustelėjimu.
  2. GetSpace“: Jie taip pat teikia svetainių kūrimo priemonę, nemokamą SSL sertifikatą, o naudojant vieno spustelėjimo diegimo programą galima lengvai įdiegti įvairias programas.
  3. A2 Hostingas: Šis tiekėjas siūlo kūrėjams patogias funkcijas, įskaitant bandymo, testavimo aplinkas, SSH prieigą ir integracijas su populiariomis turinio valdymo sistemomis.
  4. SiteGround“: Ši kompanija siūlo kūrėjo įrankių rinkinį, įskaitant testavimo platformą, „Git“ integravimą ir aktyvias saugos priemones.
  5. Liquid Web“: Šis hostingas siūlo pažangias funkcijas ir platų hostingo variantų pasirinkimą, skirtą tiek įmonėms, tiek ir individualiems vartotojams.

  6. Blue Host“: „Blue Host“ suderina patogumą vartotojui ir esmines funkcijas, todėl tinka tiems, kurie ieško patikimos hostingo patirties, neturint daug techninių žinių.

  7. WP Engine: WP Engine specializuojasi „WordPress“ hostinge su automatizuotais atnaujinimais ir specialiai „WordPress“ vartotojams pritaikytomis funkcijomis.

  8. Cloudways“: „Cloudways“ teikia debesų hostingą su daugybe techninių nustatymų galimybių, tinkamas naudotojams, turintiems techninių žinių. Ne tiek tinkamas vidutiniams vartotojams.

Bendros rekomendacijos:

  • Hostinger“: tinka taupantiems vartotojams, ieškantiems už prieinamą kainą įsigyti hostingo paslaugas.
  • GetSpace“: geras pasirinkimas tiems, kurie ieško gero našumo ir funkcijų santykio už prieinamą kainą.
  • A2 Hostingas: idealiai tinka vartotojams, kurie vertina našumo optimizavimą, kūrėjams pritaikytas funkcijas ir greitą klientų aptarnavimą.
  • SiteGround: rekomenduojama tiems, kurie teikia pirmenybę išskirtiniam našumui, aukščiausio lygio klientų aptarnavimui ir nori investuoti šiek tiek daugiau, kad gautų aukščiausios kokybės patirtį.
  • Liquid Web: pritaikytas vartotojams, norintiems investuoti į aukščiausios kokybės hostingą, siūlantį didelį patikimumą ir našumą.

  • Blue Host“: tinka „WordPress“ vartotojams ir tiems, kurie ieško pusiausvyros tarp kainos, patikimumo, paprastumo ir funkcijų gausos. Sakykime, toks labiausiai kompromisinis variantas.

  • WP engine: pritaikytas „WordPress“ entuziastams, ieškantiems hostingo su automatiniais atnaujinimais ir puikiu techniniu palaikymu.

  • Cloudways“: sukurta daugiau techninių žinių turintiems vartotojams, norintiems debesų hostingo su didelėmis techninio valdymo galimybėmis.

Atminkite, kad geriausias hostingo pasirinkimas priklauso nuo jūsų konkrečių poreikių, biudžeto ir svetainės, kurią naudojate, tipo. Visada pravartu prieš priimant galutinį sprendimą peržiūrėti esamus kiekvieno teikėjo pasiūlymus ir vartotojų atsiliepimus.

Hostingas
Privalumai
Trūkumai
Biudžetą tausojantys planai, LiteSpeed serveriai, nemokamas domenas/SSL, patogus naudoti
Palaikymo reagavimo laikas skiriasi, riboti ištekliai žemesnės pakopos planuose
Konkurencinga kaina, geras našumas, keli palaikymo kanalai
Retkarčiais pasitaikančios techninės problemos, prekės ženklo atpažinimas
Turbo serveriai, patogūs kūrėjams, išmanantis palaikymas
Ne pati pigiausia, sąsajos mokymosi kreivė
SSD ir talpyklos kaupimas, aktyvi sauga, pramonėje pirmaujantis palaikymas
Šiek tiek didesnės kainos, pradinio lygio apribojimai
Aukščiausios kokybės valdomas priegloba, didelis patikimumas, prieglobos įvairovė
Aukščiausios klasės planai gali būti pernelyg dideli, aukščiausios kokybės kainos
Rekomenduoja „WordPress“, Konkurencinga kaina, Patogus vartotojui
Trūksta kai kurių išplėstinių funkcijų, kintamasis palaikymas
Tvarkoma „WordPress“, automatiniai atnaujinimai, ekspertų palaikymas
Aukščiausia kaina, papildinių / temų apribojimai
Valdomas debesų lankstumas, mastelio keitimas, pritaikymas
Reikalinga techninė ekspertizė, Kainodaros sudėtingumas
Slinkite į viršų