Pasaulį krečiant kariniams neramumas Ukrainoje, įvairiose šalyse suaktyvėjo ir kibernetinių atakų. Programišiai naudojasi proga – kol žmonių akys nukreiptos į karą, jie dirba savo darbą ir atakuoja interneto svetaines visame pasaulyje. Verslo svetainės ir elektroninės parduotuvės taip pat yra dažnas tokių atakų taikinys.

Kiekvienais metais ne tik valstybinės institucijos, bet ir verslas patiria vis daugiau kibernetinių atakų. Jų tikslas – sutrikdyti Jūsų svetainės veiklą ir platformą visiškai išjungti, kad prie jos negalėtų prisijungti oficialūs svetainės valdytojai ir administratoriai. Dažniausiai tai atliekama organizuojant DDOS atakas pasitelkus botus. Jų metu svetainę puola šimtai, tūkstančiai, o kartais ir milijonai užklausų iš skirtingų įrenginių, sukuriant tikrų užklausų iliuziją. Dažniausiai tokių atakų neatlaiko svetainės, kuriose yra silpna kibernetinė apsauga. Kaip ją pasirūpinti?

Pasirūpinkite SSL sertifikatais
Iki šiol esama internetinių svetainių ir elektroninių parduotuvių, kuriose vis dar nėra įdiegti SSL saugos sertifikatai. Jie užtikrina, kad klientų duomenys, perduodami į serverius, būtų saugūs. Tam duomenys tinkamai užšifruojami ir taip yra apsaugomi. SSL sertifikatas leidžia svetainėje naudoti HTTPS protokolą, o tai yra signalas klientams, jog ši svetainė yra saugi. Labai svarbu pasirūpinti šiuo sertifikatu, o jeigu jį esate išsiėmę anksčiau, pasitikrinti, ar jis vis dar yra galiojantis, ar nereikia jo atnaujinti.

Apsaugokite klientų duomenis
Svarbiausia, kuo turite pasirūpinti savo svetainėje, tai yra klientų duomenys ir saugūs jų mokėjimai. Šiandien klientai yra išrankūs ir nori pasitikėti tik tuo verslu, kuris atsakingai žiūri į savo veiklą ir klientų duomenų apsaugą. Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje gausu atvejų, kai žinomi verslai, nesugebėję apsaugoti klientų informacijos, dėl kibernetinių atakų padarytos žalos praranda pasitikėjimą, prestižą ir net nuolatinius klientus. Todėl labai svarbu, kad visi gaunami asmens duomenys, kontaktai ir mokėjimų informacija būtų apsaugoti diegiant tam sukurtas informacines sistemas.

Atnaujinkite turimas apsaugas
Kibernetinės atakos su kiekvienais metais tampa vis aktualesnės verslui. Programišiai kasmet yra vis aktyvesni, o kartu tobulėja ir jų technologijos. Todėl labai svarbu nuolat atnaujinti sprendimus, įgyvendintus Jūsų elektroninėje parduotuvėje ar svetainėje. Pasitaiko atvejų, kai verslo klientai perka svetaines su jau įdiegtomis apsaugomis nuo kibernetinių atakų ir mano, kad yra saugūs visą likusį laiką. Tačiau iš tiesų reguliariai reikėtų atlikti svetainės auditą, kad būtų įvertinta, ar svetainėje įdiegti visi reikalingi sprendimai, galintys atremti šiuo metu tobulėjančias kibernetines atakas ir ar nereikalinga papildoma apsauga. Tai geriausiai galima įvertinti atlikus auditą.

Kur kreiptis pagalbos?
Verslo apsauga nuo kibernetinių atakų yra privalomas dalykas. Kiekvienas turėtų tuo pasirūpinti. Žinoma, jog ne kiekvienas verslas turi savo įmonėje saugos darbuotoją ar kibernetinį saugumą išmanančių IT specialistų. Todėl geriausias būdas yra šią sritį patikėti profesionalams. „ManGabis“ teikia savo klientams apsaugos nuo kibernetinių atakų paslaugas ir gali pasirūpinti visais reikalingais sprendimų ar saugiklių diegimais, užtikrinančiais, kad kibernetinės atakos nepadarytų žalos Jūsų verslui.

Kuo galime padėti?

  • Pasirūpiname SSL sertifikatais
  • Apsaugome Jūsų klientų duomenis
  • Užtikriname, kad mokėjimai būtų saugūs
  • Atliekame svetainėje naudojamų įskiepių auditą
  • Diegiame saugiklius, galinčius atlaikyti kibernetines atakas

Jeigu Jums kaip tik reikalinga apsauga nuo kibernetinių atakų arba manote, kad svetainė šiuo metu yra jautri tokiems užpuolimams, susisiekite su mumis ir mes padėsime Jums apsaugoti savo verslą ir savo klientus.

Scroll to Top